جوش برش

مجموعه کارهای اتصال و برش فلزات را بمنظور ساخت، جوشکاری Welding و برشکاری Cutting می نامند. جوشکاری Welding فلزات با استفاده از دمای بالا و با هدف اتصال دایمی فلزات بهم دیگر از طریق ذوب حد فاصل دو قطعه می باشد.

در جوشکاری Welding با ذوب فلز پایه، حوضچه ای از فلز مایع ایجاد می شود و با حرکت های متناوب این حوضچه تغییر مکان داده و باقیمانده آن سرد می شود. در بعضی انواع جوشکاری Welding نیاز به پرکننده فیلر Filler می باشد. فیلر می تواند از همان جنس فلز باشد و یا از آلیاژی خاص باشد که دو فلز را محکم بهم متصل نماید.

در هنگام جوشکاری هوا با فلز مذاب بسرعت ترکیب شده و باعث خراب شدن اتصال جوش می گردد به همین دلیل از نوعی محافظ بر روی حوضچه استفاده می شود. در انواع جوش می توان از گازهایی مانند CO2 و آرگون استفاده نمود که مانع رسیدن اکسیژن به مواد مذاب میشود.

در جوشکاری قوس الکتریکی جریان الکتریکی از جاری‌شدن الکترون‌ها در یک مسیر قطعه کار به‌وجود می‌آید که با فاصله گرفتن الکترود از قطعه کار قطع می شود. چون شکاف هوا بسیار باریک بوده و جریان الکتریکی بسیار زیاد است هوا یونیزه شده و تبدیل به پلاسما می شود. در این حالت یک قوس الکتریکی کوچک ایجاد شده که دمای حالت پلاسمای آن بسیار بالا می باشد.

این دما باعث ذوب فلز قطعه کار شده و یک حوضچه مذاب از فلز تشکیل می دهد. در واقع علت اصلی قوس الکتریکی حرکت شدید الکترونها از ناحیه پلاسما و یونیزه شده هوا بوده و باعث تولید اشعه آلفا و نور خیره کننده بسیار شدید می باشد.

اگر این ناحیه را با جریان شدید هوا مانند کمپرستور بوسیله یک نازل هوا انتقال دهیم ، حد فاصل پلاسما و قوس الکتریکی با قطعه کار اضافه شده و هوای پمپاژ شده باعث بریده شدن قطعه کار می شود. این حالت در برشکاری Cutting پلاسما استفاده می شود.

روش‌های جوشکاری با قوس الکتریکی عبارت‌اند از:

  • SMAW جوشکاری با الکترود دستی پوشش‌دار shield metal arc weld
  • SAW جوشکاری زیرپودری submerge arc weld
  • GMAW جوشکاری با گاز محافظ  یا MIG/MAG
  • GTAW جوشکاری با گاز محافظ و الکترود تنگستنی  یا جوشکاری TIG
  • جوشکاری پلاسما

جوش و برش پلاسما

استفاده از پلاسما یکی از روش‌های جوش و برش فلزات می باشد. در این روش با استفاده از گازهای خنثی یونیزه شده درجه حرارتی بیست هزار درجه سانتیگراد تولید شده و اشعه قوس الکتریکی متمرکز تر و پایدار تر از روش جوشکاری روش های دیگر می شود.

معنی پلاسما گاز یونیزه شده می‌باشد. پلاسما حالتی از ماده است که نه گاز و نه جامد و نه مایع است، بلکه حالتی از ماده است که یونیزه شده و دمای آن قابل اندازه گیری نیست و معمولاً گازها و فلزات اطراف خود را حداقل ۲۵۰۰۰ درجه داغ و مذاب می کند.

این روش ابتدا در سال ۱۹۵۳ توسط رابرت ام.گیج (Robert M. Gage) ابداع شد. مزایای استفاده از پلاسما بدلیل دقت و سرعت بالا در همان ابتدا مشخص شد.

مزایای جوش و برش پلاسما

  • قوس متمرکز و پایدار
  • ایجاد طول قوسهای متعدد
  • امکان جوشهایی با زمان کوتاه مثل نقطه جوش، سیم راهنما و .
  • انتقال ملایم و آرام بدون هیچ نویز فرکانسی

اج ولد Ojweld ارجینال جوش Original Joosh

اورجینال جوش پیشرو در ارایه خدمات نوین جوش و برش

مجموعه اورجینال جوش که با نام تجاری اج ولد Ojweld شناخته می شود یکی از تولید کنندگان و وارد کنندگان با سابقه انواع ماشین آلات و ملزومات مصرفی جوش و برش در ایران می باشد .‌
اورجینال جوش با شناخت دقیق نیازهای مشتریان و مشاوره در جهت خرید و فروش ماشین آلات و لوازم جانبی جوش سعی نموده ، بهترین آلترناتیو در تامین نیازهای صنعتی می باشد .
چرا انتخاب اورجینال جوش ؟؟

‌ ✓ امکان تحویل کالا به مشتریان بدون هزینه ارسال بار

‌ ✓ امکان انتخاب و مقایسه دستگاه های مختلف در سایت اورجینال جوش

‌ ✓ به دلیل اینکه سایت اورجینال جوش بزرگترین سایت عرضه محصولات جوش و برش می باشد

‌ ✓ مشتریان گرامی می‌توانند انواع دستگاه های ایرانی و خارجی را در سایت مقایسه نمایند .

‌ ✓ ساخت انواع تورچ و‌ قطعات یدکی خاص طبق نمونه…

‌ ✓ امکان معاوضه دستگاه های استوک و کارکرده با دستگاه نو و آکبند…